Peacekeeping and Security
Вступ
Повномасштабне вторгнення в Україну яке розпочалося в лютому 2022 року і війна що триває призвели до внутрішнього та транскордонного переміщення мільйонів людей з України. Поточний конфлікт викликає серйозне занепокоєння щодо торгівлі людьми все-редині країни а також щодо торгівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів серед осіб які перетинають кордон. У цьому дослідженні аналізуються ризики та випадки тор гівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів у контексті переміщення людей з України 3 2022 року.
Висновки та політичні наслідки
Масове переміщення українців та інших людей через кордони і в межах країни у відповідь на ли ців повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року і війну що триває виклика безпрецедентні заходи реагування у сфері захисту біженців. Відповідь на кризу біженн у країнах ЄС та європейських країнах що не входять до ЄС збереження безвізового режиму для біженців з України та полегшення швидкого доступу до тимчасового захисту або аналогічних правових статусів резидентів значною мірою запобігло незаконному ввезенню мігрантів. Це сталося в умовах коли понад 67 млн людей в України шукали при тулку за кордоном.
Дослідження щодо торгівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів у контексті переміщення, спричиненого війною в україні
Війна в Україні призвела до того що з лютого 2022 року мільйони людей були переміщені як всередині країни так і за її межами. У цьому дослідженні UNODC започаткованому в лютому 2025 року вивчаються ризики та поширеність торгівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів у контексті переміщення спричиненого конфліктом в Україні а також наслідки для політики та практики. Дослідження аналізує еволюцію торгівлі людьми та незаконного переміщення мігрантів протягом 2022–2024 років на основі відповідної літератури статистики опитування понад 1600 українців і неукраїнців переміщених з України у 2023 році та опитувань ключових інформаторів в Україні Німеччині Польщі та Швейцарії. Дослідження показує що на момент публікації кількість випадків незаконного ввезення мігрантів і торгівлі людьми в контексті переміщення залишається відносно низькою. Реакція на біженців у Європі – збереження безвізового режиму в’їзду для біженців з України та сприяння швидкому доступу до тимчасового захисту чи еквівалентного легального статусу проживання – значною мірою запобігла незаконному перевезенню мігрантів у ситуації коли понад 67 мільйонів людей з України шукали притулку за кордоном.
Методичний додаток
У цьому дослідженні UNODC застосовувався поетапний змішаний підхід для аналізу ево люції торгівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів з початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Польові дослідження проводилося в трьох містах - Берліні. Варшаві | Берні. Підхід поєднував збір та аналіз відповідних статистичних даних даних офіційних записів літератури з опитуванням і двома етапами поглиблених інтерв’ю з ключовими інформантами та біженцями кульмінацісію яких стала тріангуляція та аналіз даних і інформації отриманих різними методами.
Introduction
The full-scale invasion of Ukraine beginning in February 2022 and the ongoing war resulted in the internal and cross-border displacement of millions of people from Ukraine.
Methodological Annex
This UNODC research study applied a phased mixed-methods approach to analyse the evolution of trafficking in persons and smuggling of migrants since the beginning of the full-scale invasion of Ukraine in February 2022.
Conclusions and policy implications
The mass displacement of Ukrainians and others across borders and within the country in response to the full-scalle invasion of Ukraine in February 2022 and the ongoing war triggered an unprecedented refugee protection response.